MÜJDE; İLÇEMİZDE TOPLU KONUT YAPIMINA HEMEN BAŞLANIYOR

MÜJDE; İLÇEMİZDE TOPLU KONUT YAPIMINA HEMEN BAŞLANIYOR

Belediyemiz Başkanı Sayın Çakmak PAÇACI yaptığı açıklamada; 

Gönül Belediyeciliği kapsamında söz verdiğimiz gibi, ilçemizin en acil sorunlarından biri olan konut sıkıntısının giderilmesi için toplu konut yapımına hemen başlanıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat KURUM beyefendiyle yapmış olduğumuz görüşme sonucu, 2018 yılında yapımına başlanırken çeşitli nedenlerle iptal edilen TOKİ projesinin derhal başlatılması talimatı verildi.

NORMAL Kategori, EMEKLİ Kategorisi. ENGELLİ Kategorisi ve ŞEHİT AİLELERİ, HARP ve VAZİFE MALULLERİ ile DUL ve YETİMLERİ Kategorisi şeklinde 17 Haziran – 19 Temmuz 2019 tarihleri arasında başvurular alınacağını belirti.

Vatandaşlarımızın 17 Haziran – 19 Temmuz 2019 tarihleri arasında bulunduğu kategoriye göre yetkili banka olan Refahiye Ziraat Bankası  şubesine başvuru bedelini yatırıldıktan sonra, yatırılan ücretin dekontu ile birlikte Refahiye Kaymakamlığına başvurmaları gerekmektedir. 

Diğer taraftan; söz konusu projeye daha önce (Eylül 2017 tarihinde) başvuru yapmış olan, ancak projenin iptal edilmesi sebebiyle başvuru bedelleri iade edilen vatandaşlarımızda başvurularını yenileyerek ve başvuru bedellerini tekrar yatırarak başvurabileceklerini bildirdi.

Ayrıca; Sayın Bakanımızın talimatı ile 1 Adet Çöp kamyonu tahsisi edilmiş olup, kısa zaman içerisinde halkımızın hizmeti için belediyemize teslim edilecektir.

Belediye Başkanı Sayın Çakmak PAÇACI ileriki günlerde İnşallah yeni sürprizlerin olacağını bildirdi.

 

 TOPLU KONUTLARA AİT AYRINTILAR VE PROJE ALBÜMÜ İÇİN TIKLAYINIZ.

TOPLU KONUTLARA AİT AYRINTILAR VE SATIŞ BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

TOPLU KONUTLARA AİT AYRINTILAR VE TAAHHÜTNAME  İÇİN TIKLAYINIZ.

Haber Galeri