ÖĞRENCİLERİMİZE ONLİNE EĞİTİM DESTEĞİ

ÖĞRENCİLERİMİZE ONLİNE EĞİTİM DESTEĞİ

İnternet ve bilgisayar ortamını eğitim ve öğretim ile birleştirerek gençlerimizin, Öğrencilerimizin hizmetine sunulan bu sistem güncel müfredata uygun olarak hazırlanmıştır..

            Öğrencilerimize hediye ettiğimiz şifre kartları ile günün her saatinde ve her yerde internette bağlanıp hediye etmiş olduğumuz kartlar üzerinde yazılı olan internet sitesinden veyahut belediyemize ait olan www.refahiye.bel.tr  sitesine de girerek online eğitim butonunu tuşlayıp  derslerini çalışabileceklerdir.

            Zengin içeriği, konu anlatımı, hem sınavlara hazırlık hem öğrencilerimizin derslerini pekiştirmesi açısından eğitim sistemine yardımcı kaynak olan bu sistem çalışır hale getirilerek öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.

            Belediye Başkanımız Çakmak PAÇACI yaptığı açıklamada;  Online Okul Eğitime Destek projesi ile Ortaöğretim toplamda  130 kişi olan 11. sınıf öğrencilerine online eğitim sistemi giriş şifresi verilerek öğrencilerimizin hizmetine açılmıştır.

             Belediye olarak bu hizmeti öğrencilerimizle buluşturmaktan mutluyuz. Müfredatta yer alan konu anlatımlı dersleri soru ve çözümleri deneme sınavları birçok alanda öğrencinin kendini geliştirmesine imkan tanıyacak. Öğrencilerimizin eğitimine katkı sağlayacak" dedi.

            Belediye Başkanımız Çakmak PAÇACI , projenin başlangıç startının verildiği Refahiye Fen Lisesi  okulunda  yapmış olduğu konuşmada öğrencilerin online eğitim sisteminden faydalanmaları tavsiyesinde bulundu. Başkanımız Paçacı öğrencilere hitaben yapmış olduğu konuşmada, "Sevgili öğrenciler, Okulunuzda, evinizde, tatil dönemlerinde kütüphanede parkta … vb alanlarda internet ulaşımının olduğu her yerde internete bağlanıp sistemden faydalana bilirsiniz  Refahiye Belediyesi olarak öğrenim hayatınızda geleceğimizin teminatı olan siz değerli kardeşlerimize destek olmak ve en iyi şekilde yetişmenize katkı sağlamak birinci önceliğimizdir. Bu doğrultuda teknolojinin getirdiği gelişim ve değişimlerin sürekli takipçisi olarak sizlere çok faydalı olacağını düşündüğümüz "Refahiye Online Okul İnteraktif Eğitim Sistemi"ni hizmetinize sunmanın gururunu yaşıyoruz. Projemizin başarılarınızın artarak devam etmesini diliyorum."dedi.

Online eğitim sistemine giriş şifrelerinin yer aldığı kartların öğrenci ve öğretmenlerimize dağıtıldığı ilçemiz  Fen  Lisesi okulu'nda ki törene Belediye Başkanımız Çakmak PAÇACI' nın yanı sıra, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yücel KAPLANOĞLU, Milli Eğitim Şube Müdürü  Turgut ÇAKMAK, Belediyemiz Yazı İşleri Müdürü Durak ÇİFTCİ okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrenciler katıldı.

Haber Galeri