BAŞKAN ÖZGEÇMİŞİ

Başkan Özgeçmişi

1975 yılında Refahiye İlçesi Merkez Kalkancı Köyü'nde dünyaya geldi. İlkokulu Merkez Kalkancı Köyü’nde, Orta ve Lise tahsilini Refahiye Lisesi'nde tamamladı.

Erzincan Üniversitesi Refahiye Meslek Yüksekokulu'nda Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Atatürk Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi İşletme Bölümü'nde tamamladı.

1997 yılında Refahiye Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı'nda göreve başladı. 2005 yılında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü görevine yükseldi Ayrıca 14 yıl Refahiye Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birlik Müdürlüğü görevini sürdürdü. Görev yaptığı süre içinde 14 kez teşekkür, takdir ve başarı belgeleriyle taltif edildi.

Erzurum ve Antalya illerinde SRAP (Sosyal Riski Azaltma Projesi) Seminerlerine, Antalya'da sosyal içerikli ve gelir getirici proje seminerlerine, Ankara'da genel sağlık sigortası, 2022 Sayılı Kanun gereği yaşlı ve engelli aylıkları, eşi vefat eden kadınlara ve diğer sosyal içerikli tüm yardımlara yönelik seminerlere katıldı.

Sosyal sorumluluk ve proje kaynaklı görev icabıyla halkın bilhassa dezavantajlı gruplarını ilgilendiren sorunların çözümü noktasında proje çalışmalarını sürdürdü. Sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı teşvik noktasında balık yemeyi değil, balık tutmayı öğreten görüşün hakim olması yönünde onlarca mikro ölçekli gelir getirici proje geliştirerek uygulamaya sundu. İlçemiz köylerinde yaşayan evi olmayan veya metruk yapılarda hayat sürdüren vatandaşlarımızın barınma olanaklarının iyileştirilmesi için 90 haneye ev yapım, onarım ve ev eşyası projelerini yürüttü.

Köylere Hizmet Götürme Birliği kapsamında yapılan çalışmalarda da gerek İlçe merkezinde, gerekse 121 köy ve 72 bağlısında alt yapı ve üst yapı hizmetlerine yönelik tüm projelerin uygulamalarında katkı sağladı, bu bağlamda görüş ve önerilerini beyan etti. Kamu görevlerinin yanı sıra Refahiye Kızılay Şubesi yönetiminde de görev aldı.

Refahiye Kaymakamlığının düzenlemiş olduğu Refahiye Kültür ve Bal Festivali'nde 4 yıl tertip komitesi üyeliği. Dumanlı Gençlik ve Doğa Festival'lerinde Tertip Komitesi üyeliği yaptı. Ayrıca Refahiye Spor Kulübünün amatör ligden, Bölgesel Amatör Ligine (BAL Ligine)  oradan da Spor Toto 3. lige çıkmasındaki başarılarda da kulüp yöneticisi sıfatıyla rol aldı.

Siyasi yaşamında ise AK Parti'nin büyük lideri Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ın siyasi önderliğinde, Türkiye'nin 2019, 2023 ve 2053 vizyon hedeflerine Refahiye ve Erzincan yerelinde destek olmayı misyon edindi.

2014 Mahalli idareler Seçiminde "Adalet ve Kalkınma Partisinden Refahiye Belediye Başkanı Aday Adayı oldu. 2019 Mahalli idareler Seçiminde halkın teveccühü ile Refahiye Belediye Başkanı seçildi.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.